–>

Хамас: Подготвени сме за војна со Израел со големи размери

gaza.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Палестинското движење Хамас, кое има власт во Појасот Газа, е подготвено за војна со Израел со големи размери, соопшти официјалниот претставник Салех ал-Арури за либанскиот телевизиски канал Ал-Мајаден.

„Отпорот е подготвен за војна со големи размери. Израел ќе доживее пораз без преседан“, рече Ал-Аури.

Според него, движењето „се подготвува за војна со големи размери и за тоа се разговара зад затворени врати“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK