–>

Граната паднала во седиштето на ОН во Либан

Граната-паднала-во-седиштето-на-ОН-во-Либан.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГраната паднала во седиштето на мировната мисија на Обединетите нации (Унифил) во јужен Либан, изјави портпаролот на ОН, поради зголемените тензии долж границата меѓу Либан и Израел.

Гранатата не експлодирала и никој не е повреден, но базата во Накура била оштетена.

Унифил работи на проверка на потеклото на нападот.

Либанската група Хезболах и израелската војска често разменуваа оган долж границата во последните три недели.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK