Фудбалер осуден на доживотен затвор за убиство на поранешна девојка, ја нападнал со чекан и тупаници

Фудбалер-осуден-на-доживотен-затвор-за-убиство-на-поранешна-девојка.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПоранешниот италијански фудбалер (28)  и модел Џовани Падовано е осуден на доживотен затвор за убиство на својата поранешна девојка Алесандра Матеучи (56).

Се се случило само неколку недели откако таа го пријавила дека ја демне. Падовани ја чекал пред куќата и ја претепал, по што таа починала.

Поранешниот фудбалер ја забележал додека разговарала на телефон со нејзината сестра Стефанија, која слушнала врисоци, додека ја нападнал прво со чекан и тупаници, потоа со бејзбол палка, а на крајот и со клупа која ја нашол од блискиот парк.

„Таа излезе од автомобилот и почна да вика: „Не, Џовани, те молам“ Бев на телефон. Веднаш повикав полиција, која набрзо пристигна“, изјави сестрата на убиената.

Брзата помош набрзо реагирала, но спас немало.

Падовани и пред ова злосторство извршил насилство врз својата поранешна девојка. Тој кршел работи околу нејзината куќа, постојано и се јавувал и пишувал по раскинувањето, поради што го пријавила во полиција. Тоа сепак не го спречило, па се обидел да и го оштети автомобилот и соседите го виделе како се качува на терасата, како што пишува „Дејли мејл“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK