(Фото+видео) Се појавија снимки од напаѓачот во трговскиот центар во Сиднеј

sidnej-830x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK🔴Сите вести за нападот, во живо, погледнете ги ОВДЕ.

На социјалните мрежи се појави фотографија од наводниот напаѓач од трговски центар во Сиднеј.

На фотографијата се гледа човек кој стои на ескалатор, а во раката држи нож.

На едно видео се гледа како напаѓачот оди кон семејството, кога пред него застанал маж и му го попречил патот.

Напаѓачот веднаш се предомислил и се свртел во друга насока од човекот кој не сакал да отстапи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK