(Фото) Шефовите на влади доаѓаат и си одат, но тој останува: Мачорот Лари во Лондон го пречека шестиот премиер

Screenshot-2024-07-06-110136.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиво-белата мачка, која ја носи титулата „ловец на глувци“, е видена како се шета околу познатата црна врата – канцеларијата што сега ќе ја дели со својот шести премиер.

Лари живее во седиштето на британската политичка моќ од 2011 година кога, во времето на тогашниот премиер Дејвид Камерон, тој беше посвоен од блиското засолниште за животни.

Лари „служеше“ под премиерите Тереза ​​Меј, Борис Џонсон, Лиз Трус и Риши Сунак.

Тој вчера и официјално доби нов шеф, лидерот на Лабуристичката партија, Кир Стармер, кој стана премиер по убедливата победа на парламентарните избори.

Како што пишуваат медиумите, Лaри би можел да добие и друштво со оглед на тоа што Стармер веќе има мачка по име „ЏоЏо“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK