(Фото) Париз во шок: татко си ги фрлил децата од петти кат, па се самоубил

Screenshot-2024-07-07-094648.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKMаж ги фрлил своите две деца низ прозорецот на стан лоциран на петти кат од зграда во Париз, пред да се самоубие фрлајќи се. Тој починал, а двете деца се во животна опасност.

Според првичните сознанија на истрагата, трагедијата се случила по расправија со нејзиниот партнер, околу 20 часот и 30 минути.

Полицијата постави безбедносен кордон на местото на настанот.

– Шокантно е, многумина од нас се шокирани – коментира жителка која се претставила како станарка на десеткатницата во која живее семејството.

Во подножјето на зградата бил поставен бел шатор и таму е преместено телото завиткано во бела церада, според новинарот на АФП.

Двајца сведоци истакнаа дека две деца паднале на тревникот. Според еден од нив, во моментот на трагедијата таму си играле деца.

– Слушнавме звуци, врисоци. Во еден момент гледаш дека некој лежи на земја, на асфалт, дете на земја, друго таму. Надреално е – изјави за АФП Софи, ресторан кој живее во блиската зграда.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK