Евакуирана ИКЕА во Белград, работници и вработени излезени на паркинг

Евакуирана-ИКЕА-во-Белград-работници-и-вработени-излезени-на-паркинг.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКако што е објавено на социјалните мрежи,  ИКЕА во Белград е евакуирана. На фотографиите објавени на Инстаграм се гледа дека вработените и клиентите излегле на паркингот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SERBIA LIVE – BEOGRAD (@serbialive_beograd)

„Во тек е евакуација на стоковната куќа ИКЕА. Не ги знаеме деталите“, се наведува во објавата на овој Инстаграм профил.

Се уште не е позната причината за евакуацијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK