Едно девојче убиено, а деветмина се повредени во напад со нож во сиропиталиште во Полска

policija-polska
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во напад со нож во сиропиталиште во Полска маж уби тинејџерка и повреди девет лица, соопшти полицијата на градот Лоѓ.„Полицијата го приведе мажот синоќа и ги истражува причините за нападот“, изјави портпаролката Анета Собиерај за јавната телевизија.

Како што изјавила, 16-годишната штитеничка починала на лице место, а пет лица се хоспитализирани.

На останатите повредени им била укажана помош на лице место.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK