Британски тинејџер исчезна на Тенерифе: потрагата трае една недела, на пријателот му рекол дека е изгубен и дека му треба вода

gfdsgf.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБританскиот тинејџер Џеј Слејтер исчезна пред една недела на шпанскиот остров Тенерифе, а потрагата по него продолжува, објави денеска Sky News.

Планински спасувачки и полициски тимови ја пребаруваат шумската област во Тенерифе, откако 19-годишниот Слејтер исчезна на 17 јуни додека беше на одмор со пријателите. Семејството на Слејтер пристигна на островот за да помогне во потрагата, а досега се собрани повеќе од 35.000 евра за потрагата.

Во последниот телефонски разговор со пријател, тинејџерот рекол дека се изгубил, дека му треба вода и дека батеријата на телефонот му била речиси празна додека се обидувал да се врати во своето сместување.

Слејтер последен пат бил виден од неговите пријатели на фестивалот NRG на 16 јуни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK