Автобус се преврте на автопат во Германија, најмалку пет мртви

рр.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАвтобус се преврте на автопатот А9 во близина на германскиот град Лајпциг, при што загинаа најмалку пет лица, а други патници тешко беа повредени.

„Во несреќата загинаа пет лица“, потврди портпаролот на полицијата, Олаф Хоуп, за германски „Билд“, а идентитетот на жртвите не е откриен.

Автопатот е затворен во двата правци, а на местото на несреќата се наоѓаат полиција и истражители, како и екипи на итната помош.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK