–>

Авион се запалил за време на лет: патниците во паника гледале како избувнува пожарот

3574130_avion_ls.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како пожар избувнал во моторот на авионот на американската компанија „Саутвест ерлајнс“ веднаш по полетувањето.

Видеото го објави Би-би-си, каде се наведува дека драмата во авионот „Боинг 737“ се одвивала на летот од Хјустон до мексиканското летувалиште Канкун.

Авионот, наводно, принудно слетал, а пилотот безбедно го вратил леталото на аеродромот во Хјустон.

„Саутвест ерлајнс“ во соопштение наведува дека авионот имал механички проблем набрзо по полетувањето и дека бил приземјен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK