38 лица загинаа во Индија за време на невремето од удар на гром

vreme_-prognoza_-grmljavina_-grom-munja_.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа северот на Индија, во државата Утар Прадеш, удар на гром за време на бура во средата уби 38 луѓе.

Најголем број жртви е забележан во северозападниот дел на земјата, во Пратапгарх, каде загинаа 11 лица, а нивните тела се испратени на обдукција, пренесува India Today.

Повеќето од жртвите биле погодени од гром додека работеле на фармата или ловеле риба.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK