Жоржињо останува во Арсенал

7360_ofs-291123-ars-lens-040.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерот на Арсенал, Жоржињо го продолжи договорот со клубот.

Арсенал не прецизираше детали од договорот, се работи за краткорочен договор, а британските медиуми објавија дека договорот е продолжен за уште една сезона.

32-годишниот италијански играч за врска се пресели од Челзи во Арсенал минатиот јануари и стана важен играч во тимот на Микел Артета.

Оваа сезона одигра 35 натпревари во сите натпреварувања, а единствениот гол го постигна против Ленс во Лигата на шампионите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK