Ливерпул ја одредил цената за Дарвин

3924906-79730888-2560-1440.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДарвин Нуњез неодамна ги шокираше навивачите на Ливерпул со тоа што на Инстаграм ги избриша сите свои фотографии во дресот на клубот. За многумина Ургваецот со овој потег го најавил своето заминување од „Енфилд“.

Шпанските медиуми тврдат дека Нуњез ќе го апушти клубот во летниот преоден рок. Овие извори не ја исклучуваат можноста тој да ја засили Барселона. Наводно и ЛИверпул веќе ја одредил цената за напаѓачот.

Нуњез пристигна во Ливерпул во сезоната 2022/23, за клупски рекорд од 85 милиони евра. Со бонусите трансферот може да дојде и до 100 милиони евра. Уругваецот потпиша договор до летото 2028 година.

Сумата за која Ливерпул би бил подготвен да се откаже од Нуњез е 85 милиони евра.

Барселона во моментов ги нема тие пари, но би можела да ги заработи со прдожбата на неколку играчи во преодениот рок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK