„Затвор? Јас ја платив казната“

3851950-78271928-2560-1440.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИталијанскиот стручњак и тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти изјави дека е невин и веќе платил казна за затајување данок.

Шпанското обвинителство во Мадрид, во средата побара затворска казна од четири години и девет месеци за тренерот на Реал поради затајување данок.

Шпанските медиуми пренесуваат дека италијанскиот тренер е обвинет за проневера на 1.062.079 евра во текот на фискалната 2014 и 2015 година. Тој се товари за две даночни кривични дела.

„Затвор? Тоа е стара приказна, а започна пред осум години. Обвинителството мислеше дека живеам таму, што не беше точно. Веќе ја платив казната, јас сум невин”, изјави Анчелоти за шпанските медиуми.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK