(Видео) Спектакуларен гол на Санабрија – Торино освои бод против Наполи

214453144-da0d6b28-82ab-4de8-ae8c-5fa4f9374bff.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНаполи ремизираше со Торино (1:1) во првиот натпревар од 28.коло во Серија А. Дуелот на „Диего Армано Марадона“ стадионот беше решен во периодот од 61. до 64.минута, кога беа постигнати двата гола. Наполи осана на седмото место со 44 бода, Торно е на 10 место со 38.

Победата на Наполи му ја „украдоа“ голманот на Торино, Вања Милинковиќ-Савиќ, кој имаше неколку изворедни интервенции и Тони Санабрија кој постигна фантастичен гол.

Кварацхелија му донесе предност на Наполи во 61.минута, но само три минути подоцна Санабрија со ножички го постави конечниот резултат.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK