(Видео) Жестоки казни за тепачите од Хужоу и Бурирам

Видео-Жестоки-казни-за-тепачите-од-Хужоу-и-Бурирам.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалската федерација на Азија жестокот ги казни виновниците за тепачката на натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Жеџијанг Хужоу и Бурирам.

Фудбалерот на Бурирам Рамил Шејдаев и играчите на Хужоу Леонардо и Јао Јунгченг добија суспензии од осум натпревари.

Уште седум играчи и тренери се суспендирани до осум натпревари.

Општата тепачка на теренот настана по крајот на натпреварот во кој Хужоу како домаќин славеше со 3:2 на 29 ноември.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK