Oслободени уште десет навивачи на Динамо Загреб од грчките затвори

Oслободени-уште-десет-навивачи-на-Динамо-Загреб-од-грчките-затвори.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДополнителни десет навивачи на Динамо Загреб денеска беа ослободени во Грција, со што вкупниот број се искачи на 40, објави грчката новинска агенција АНА.

Во петокот грчките власти ослободија 30 хрватски државјани кои од август беа во истражен затвор поради учество во конфликтот со навивачи на грчкиот АЕК, во кој загина еден поддржувач на атинскиот клуб.

Навивачите денеска беа ослободени под истите услови како и триесетмината. Тие добија забрана за влез во Грција за спортски настани и мораа да платат кауција од 1.000 евра. Грчките медиуми претходно објавија дека се поднесени 95 барања за ослободување.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK