–>

(Видео) Српскиот коментатор остана без глас по потегот на Богдановиќ

Видео-Српскиот-коментатор-остана-без-глас-по-потегот-на-Богдановиќ.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Кошаркарската репрезентација на Србија по пауза од девет години и Мундобаскетот во Шпанија, повторно ќе се бори за светската титула. Србите со спектакуларна игра во полуфиналето ја поразија Канда со 95:86.

Петмина српски кошаркари постигнаа двоцифрен број на поени. Стрелците ги предводеше капитенот Богдан Богдановиќ со 23 поени, по 16 поени уфрлија Никола Милутинов и Огњен Добриќ, Милутинов имаше и 10 скока.

Богдановиќ на нешто повеќе од две минути до крајот стави точка на мечот, кога и донесе на Србија предност од 16 поени. Српскиот коментатор на „Спортклуб“, Дарко Плавшиќ емотивно ја проследи целата таа акција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK