(Видео) Сон диригираше, Тотенхем го растури Њукасл

Видео-Сон-диригираше-Тотенхем-го-растури-Њукасл.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Тотенхем, Евертон, Фулам и Манчестер сити со победи го заокружија 16. коло во англиската Премиер лига.

Капитенот на Тотенхем, Сон е играч на колото. Во победата на Тотенхем над Њукасл (4:1), Кореецот блесна со гол и две асистенции.

Погледнете ги головите од денешните натпревари:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK