–>

(ВИДЕО) Серхио Рамос си даде автогол, Барса ја победи Севилја

ВИДЕО-Серхио-Рамос-си-даде-автогол-Барса-ја-победи-Севилја.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБарселона оствари минимален успех над Севилја славејќи со 1-0. По ова каталонскиот тим се наоѓа на врвот на табелата со бод предност пред Џирона.


Барселона долго се обидуваше да го скрши отпорот на Андалузијците, а во 76.минута автогол си постигна Серхио Рамос. Тој сакаше да блокира, а топката заврши во мрежата на Севилја.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK