–>

(ВИДЕО) Борусија Дортмунд го победи Хофенхајм

ВИДЕО-Борусија-Дортмунд-го-победи-Хофенхајм.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБорусија Дортмунд оствари триумф на гости против Хофенхајм со 1:3 и се искачи на првата позиција на табелата во Бундеслигата.


Никлас Фулкруг во 18.минута донесе предност за „милионерите“, но израмни Андреј Крамариќ од пенал само седум минути подоцна.

Сепак, Борусија Дортмунд замина на одмор со водство од 1:2 откако во 45.минута погоди Марко Ројс.

Во финишот од мечот, во судиското продолжение, Џулијан Риерсон го постави конечниот епилог на овој меч.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK