(Видео) Прва снимка од Сабаленка откако се самоуби нејзиното момче: многумина ја осудуваат, другите ја бранат

arina-sabalenka-830x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАрина Сабаленка доживеа страшен удар, бидејќи нејзиното момче Константин Колцов се самоуби, скокајќи од балконот на хотелот во кој престојувал во Мајами.

Белоруската тенисерка по оваа трагедија не се огласи на социјалните мрежи, многумина се прашуваа што ќе прави после се и дали ќе се повлече од турнирот, но таа реши да игра и шокираше многумина.

Уште еднаш тенисерката од Белорусија покажа колку е психички силна и дека и во оваа ситуација решила да остане на турнирот.

Сега се појави и првото видео на Белорусинката која тренира и се подготвува за стартот на турнирот на кој е втора носителка.

Многумина ја осудуваат што сепак одлучила да игра и се однесува како ништо да не се случило, а изгубила важна личност во животот, додека други сметаат дека тенисот и е поважен сега од кога било и дека веројатно е излез од оваа тешка ситуација.

Сабаленка и Колцов беа во врска од 2021 година, откако тој во 2020 година се разведе од поранешната сопруга Јулија, со која имаше три деца.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK