(Видео) Пет и пол минути евролигашко лудило

1988737768.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗад нас е уште една драматична регуларна сезона во Евролигата.

Плеј-ин дуелите се закажани за 16. и 19.април.

Четвртфиналните серии ќе се играат за три победи, од 23 април до 8 мај, а фајналфорот ќе се одржи од 24. до 26. мај во „Мерцедес Бенц Арената“ во Берлин.

Пред почетокот на разигрувањето, Евролигата објави пет ипол минутно видео од „најлудите“ моменти во сезоната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK