(Видео) Навивачите на Трабзон ги нападнаа играчите на Фенербахче

56655.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДербито во турската Суперлига, Трабзон-Фенербахче имаше и трето полувреме.

Фенербахче го доби дербито со 2:3, со голот на Батшуаи во 87.минута. Откако заврши натпреварот навивачите на Трабзон ги нападнаа гостинските играчи. Батшуаи, по крајот на натпреварот покажа дека и тој ги знае и боречки вештини.

Белгискиот напаѓач со нога нокаутираше еден од домашните навивачи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK