(Видео) Мбапе не знаејќи на јавноста и откри кога Реал ќе го објави неговиот трансфер

e50eb5c_336819-3375021.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКилијан Мбапе кариерата ќе ја продолжи во дресот на Реал Мадрид. Напаѓачот утрово на францускиот претседател Емануел Макрон му открил кога трансферот ќе биде официјално потврден.

Претседателот на Франција го посети кампот на националниот тим кој се подготвува за Европското првенство. На заминување разговараше со Мбапе.

„Како си? Дали е потпишано?“, го праша Макрон францускиот напаѓач, а тој кимна со главата како потврда.

Потоа, Макрон го праша Мбапе кога се ќе биде официјализирано, а тој одговори:

„Вечерва, вечерва“.

Во Реал го чекаа крајот на сезоната и одигрувањето на финалето на Лигата на шампионите, за да го објават трансферот на Мбапе.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK