(Видео) Јунајтед два пати водеа, Тотенхем освои бод на „Олд Трафорд“

Видео-Јунајтед-два-пати-водеа-Тотенхем-освои-бод-на-„Олд.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Манчестер јунајтед и Тотенхем одиграа 2:2 на „Олд Трафорд“, во дербито на 21. коло во Премиер лигата.

„Црвените ѓаволи“ водеа двапати, со головите на Расмус Хојлунд и Маркус Рашфорд, но Тотенхем се враќаше во мечот преку преку Ришарлисон и Родриго Бентанкур.

По овој натпревар Тотенхем е петти со 40 поени, Јунајтед има осум бода помалку на осмото место.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK