(Видео) Јамал и Рафиња ја вратија Барселона на второто место

12221784.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Барселона ја оправдаа улогата на фаворити, на домашен терен го совладаа Реал Сосиедад со 2:0 и се вратија на второто место на табелата во шпанската Примера. Со овој пораз Реал Сосиедад падна на седмата позиција, која носи пласман во Конференциската лига.

Каталонците сосема заслужено ги освоија трите бода, но повторно избраниците на Чави Ернандез си поиграа со нервите на своите навивачи.

Барселона поведе во 40. минута по одличната акција која ја започна Левандовски, стрелец беше Ламине Џамал. Тоа беше седми гол во сезоната, петти во лигата за суперталентираниот 16-годишник.

Во финишот на натпреварот во 93.минута Рафиња од пенал го постави конечниот резултат.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK