Ковач го суди финалето на Лига Европа, Португалец ќе ја дели правдата во Конференциската лига

3463701-70659188-2560-1440.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕвропската фудбалска унија (УЕФА) ги одреди судиите за финалните натпревари на сите четири натпреварувања кои се во нејзина организација.

Славко Винчиќ е назначен да го суди финалето од Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд, кое ќе се одигра на 1 јуни во Лондон на „Вембли“.

Финалето од Лигата на Европа на 22 мај на стадионот „Авива“ во Даблин каде ќе се сретнат Баер Леверкузен и Аталанта ќе го суди романскиот судија Иштван Ковач.

Португалскиот судија Артур Соареш Диас е назначен за главен судија на финалето на Конференциската лига, Во финалето ќе се сретнат Фиорентина и Олимпијакос на 29 мај на стадионот „Аја Софија“ во Атина.

Финалето на женската Лига на шампиони меѓу Лион и Барселона, кое ќе се одигра на 25 мај на „Сан Мамес“ во Билбао, ќе го суди Англичанката Ребека Велч.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK