(Видео) Фудбалер на Чукарички постигна два гола од корнер

1710259912-CUKARICKI-SPARTAK_11.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKFoto/Starsport

Натпреварот помеѓу Чукарички и Спартак Суботица во Супер лигата на Србија го одбележаа два неверојатни погодоци и двата во режија на Лука Аџиќ.

Во текот на натпреварот, Аџиќ постигна два гола директно од корнер, првиот во 29., а вториот во 51. минута.

Дефинитивно гол од корнер е реткост на фудбалски натпревар, а два и тоа постигнати од еден фудбалер е раритет во светски рамки.

Инаку и покрај тоа што Чукарички со двата гола од корнер водеше 2:0, натпреварот заврши 2:2.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK