–>

(Видео) Блицкриг Челзи на „Крејвен Котиџ“

Видео-Блицкриг-Челзи-на-„Крејвен-Котиџ.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Челзи славеа на гости против Фулам (2:0), во последниот натпревар од седмото коло на Премиер лигата.

„Сините“ до триумфот стигнаа благодарение на головите во интервал од 60 секунди, стрелци беа Михаило Мудрик во 18. минута (прв гол во Премиер лигата откако дојде во Челси), а Армандо Броја во 19. минута.

На „Крејвен Котиџ“, Челзи ја постигна првата победа по три кола во кои не можеше ниту да постигне гол.

До крајот на натпреварот, избраниците на Маурицио Почетино ја задржаа предноста и стигнаа до осмиот бод во сезоната, што им е доволно на 11. позиција.

Исто толку бодови има и Фулам, кој е 13. поради послабата гол разлика.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK