–>

(Видео) Белингем е „чудо“ за Реал – нов гол за нова победа!

F4aCVfnX0AASQHP-e1692998817312.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Трансферот на англиската млада ѕвезда Џуд Белингем во Реал Мадрид се покажува како вистински погодок за тимот на Карло Анчелоти и можеби засега „трансфер на летото“, откако тој го постигна својот четврти гол во три кола во шпанската Ла лига, за да осигура тешка 1:0 победа на гости кај Селта Виго.

И покрај тоа што имаа многу повеќе од играта и го контролираа текот на мечот, „кралевите“ тешко стигнуваа до голот на домаќините, иако во 69. минута има совршена шанса за тоа кога беше досуден оправдан пенал за гостите. Меѓутоа, обидот на Родриго заврши директно во рацете на голманот Иван Вилјар.

Кога изгледаше дека Селта ќе остане непоразена, во 81. минута од мечот ветеранот Хоселу, кој влезе во игра на местото на повредениот Винисиус Жуниор, му асистираше на Белингем, кој со глава беше прецизен за важни три поени и совршени 3-од-3 на стартот на сеоната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK