(Видео) Бејер за четири минути ја урна Борусија во Дортмунд

Видео-Бејер-за-четири-минути-ја-урна-Борусија-во-Дортмунд.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKХофенхајм со пресврт ја победи ја победи Борусија во Дортмунд со 3:2, во 23.коло од Бундеслигата.

Гостите во втората минута ги шокираа навивачите на традиционално распродадениот стадион „Сигнал Идуна Парк“.

Сепак, домашните од 21. до 25. минута постигнаа два гола и го свртеа резултатот во своја полза. Најпрво го погоди Мулен, потоа Шлотербек и двата пати на асистенција на Ројс.

Тоа не ги поколеба играчите на Хофенхајм. Младиот Максимилијан Бејер погоди двапати од 61. до 65. минута

По овој пораз Дортмунд остана на четвртото место, додека Хофенхајм ја прекина серијата од пет меча без победа и стигна до седмото место.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK