Сасуоло го отпушти тренерот Диониси

Сасуоло-го-отпушти-тренерот-Диониси.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИталијанскиот фудбалски клуб Сасуоло го отпушти тренерот Алесио Диониси.

Во преостанатиот дел од сезоната тимот од клупата ќе го води тренерот на младинската екипа Емилијано Бигику.

Сасуоло забележа само една победа во последните 13 натпревари и беше поразен од Емполи (2:3) во Серија А во саботата.

Сасуоло е на 17. место во Серија А со 20 бодови, колку што имаат Верона и Каљари, кои ги заземаат 18. и 19. место.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK