–>

Вардар се засили со младински репрезентативец на Србија

Вардар-се-засили-со-младински-репрезентативец-на-Србија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Фудбалскиот клуб Врдар потврди уште еден трансфер, десетти ова лето. Црвено-црниот дрес до крајот на сезоната ќе го носи Михајло Милосавиќ.

Офанзивниот играч во редот за врска има 19 години, стандарден е репрезентативец на Србија во оваа возрасна категорија. Во Вардар дојде од редовите на вице-првакот на Србија, ТСЦ од Бачка Топола.

Милосавиќ во младинските катогории бил во најдобрите српски клубови, Војводина, Партизан и Црвена звезда.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK