–>

Топспорт тим на колото во Првата лига

topsport-tim-na-5-kolo.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Шкендија e единствениот тим со максимален ефект, четири победи во четири натпревари, откако на чудесен начин извлече победа против Работнички (1:2) во дуелот на стадионот „Борис Tрајковски“.

Брегалница ја сопре Брера во Штип, Шкупи го доби дуелот со Гостивар, а Силекс и Македонија ЃП ремизираа во Кратово.

ТОПСПОРТ го избра најдобриот тим за 5.коло во Првата фудбалска лига, со напомена дека мечот Струга ТЛ – Вардар е одложен поради обврските на шампионот на европска сцена

ТОПСПОРТ ТИМ НА 5. КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА

МАРТИН ДАВКОВ (БРЕГАЛНИЦА)
КРИСТИЈАН ТОШЕВСКИ (ШКУПИ)
ХАЛИДИ ЛВАЛИВА (БРЕГАЛНИЦА)
КЛИСМАН ЦАКЕ (ШКЕНДИЈА)
МИХАЛ ПИНТЕР (ШКУПИ)
ФИЛИП АЛЕКСОВСКИ (МАКЕДОНИЈА ЃП)
ФАБРИЦИО ВЕНЕГАС (БРЕГАЛНИЦА)
БРУНО ДИТА (ШКЕНДИЈА)
ЕРАЛДО ЧИНАРИ (ШКЕНДИЈА)
АРБИ ВОША (ШКУПИ)
МАРКО ЃОРЃИЕВСКИ (СИЛЕКС)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: ГОРАН ЗДРАВКОВ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK