–>

Реал без Винисиус во наредните шест недели

1623476376.0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Винисиус Жуниор ќе паузира подолго од предвиденото, што само ќе ги зголеми проблемите на Карло Анчелоти. Бразилецот се пореди во петокот, на гостувањето во Виго. Винисиус одигра помалку од 20 минути, а Реал со многу мака ја победи Селата со 1:0.

„Ел Чирингито“, тврди дека крилниот напаѓач ќе паузира најмлаку шест недели. Ова е спротивно на изјавата на тренерот Анчелоти, кој рече дека повредата не е сериозна.

Поради повредата, Винисиус нема да игра за Бразил против Боливија (9. септември) и Перу (13. септември).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK