Српски ММА борец убиен во Белград

Српски-ММА-борец-убиен-во-Белград.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСтефан Савиќ, (23), репрезентативец на Србија во ММА е убиен претходната вечер во Белград.

Освојувачот на бронзен медал на Светското првенство во ММА од ноември минатата година.

Убиството се случило ноќта меѓу саботата и неделата во 00:54 часот во центарот на Белград. Савиќ е пронајден со убодна рана.

„Курир“ објави дека повикувајќи се на изјава на очевидец, напаѓачот го прободел во пределот на срцето, а потоа продолжил и избодел уште едно лице во близина.

Српскиот борец со години се занимава со ММА и го тренирал овој спорт од 14-годишна возраст.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK