Специјалниот подарок на Новак за Кари – Србинот во центарот на вниманието во Лос Анџелес

Screenshot-2024-03-17-101615.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПо натпреварот помеѓу Лејкерс и Голден Стејт, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ размени реквизити и дресови со најдобриот играч на Вориорс, Стеф Кари.

Новак го донесе рекетот што го потпиша пред Кари и му го подари, а Стеф го направи истото со својот дрес што му го подари на Србинот, за и двајцата да ја збогатат колекцијата на сувенири.

Размената на вредности меѓу најдобриот светски тенисер и најдобрата тројка на сите времиња беше еден од моментите што го одбележаа инаку возбудливиот меч меѓу Лејкерс и Вориорс.

Новак веќе извесно време е во Лос Анџелес поради учеството во Индијан Велс, каде што неочекувано беше поразен во првото коло.

Во меѓувреме го следеше натпреварот помеѓу Лејкерс и Денвер, потоа ги виде Јокиќ, Дивац, а ја искористи приликата да проследи многу важен дуел за играње во претходната вечер.

Новак беше сведок на триумфот на гостите, но и на феноменалната партија на Леброн Џејмс, кој мечот го заврши со 40 поени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK