Солскјер кандидат за селектор на Република Ирска

2689633-55614970-2560-1440.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОле Гунар Солскјаер, поранешниот менаџер на Манчестер jунајтед, наскоро би можел да се врати на работа.

Норвежанецот, кој ја заврши мисијата во Манчестер jунајтед во декември 2021 година, е еден од кандидатите за селекторската функција на Република Ирска.

Заминувањето на Стивен Кени остави празно место на кормилото на Ирците, кои имаат рок до септември да го најдат неговиот наследник.

Конкуренти на Солскјаер му се поранешните фудбалери на Манчестер јунајтед
Стив Брус, Џон О’Ши и Рој Кин.

Исто така, се споменува дека биле водени разговори и со Ентони Бери и Густаво Појет.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK