Словачка и Романија го играат „последниот“ меч во групата Е

slovatska-rom.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРепрезентативниот состав на Словачка до сега покажа дека има силна одбрана, играјќи против силните репрезентации.

По победата против Белгија од 1:0 следуваше тежок период, пораз од Украина со 2:1 кој ги доведе во тешка позиција.

На изненадување на многумина, Романците повеќе од убедливо триумфираа против Украина со 3:0.

Избраниците на Едвард Јорданеску покажаа многу повеќе од она што се очекуваше од нив, а сега имаат можност да ја продолжат својата приказна.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK