Дали Лукаку ќе ја тргне „клетвата“ од своето име?

lukakuu.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРепрезентацијата на Белгија имаше големи проблеми на првите два меча.

Во првиот беше поразена од Словачка со минимален резултат, но со победата од 2:0 против Романија успеа да ги освои првите три бода на првенството.

„Црвените ѓаволи“ беа блиску до голот, но Ромелу Лукаку едноставно не игра како што се очекува од него.

Покрај тоа што постигна три гола од офсајд, пропушти шанси со кои можеше да ги реши натпреварите.

Белгија и Романија играат решавачки дуел и само победа ќе ги однесе во следната рунда.

Ова ќе биде прв меѓународен официјален натпревар за двете репрезентации, бидејќи никогаш не се сретнале во нивната фудбалска историја.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK