Мајк Даум е ново засилување за КК „Црвена звезда“

TSRVENA-Z.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАмериканскиот кошаркар Мајк Даум потпиша две годишен договор со Црвена звезда.

На позиција крилен центар во „црвено-белите“ доаѓа по професионалната кариера во Европа.

Даум играше и две сезони за шпанскиот Обрадорио, а извонредни партии одигра и во едно од најпријатните изненадувања во италијанската лига Тортона, каде со своите соиграчи го освоија третото место во лигата а тој беше прогласен за најдобар играч.

Минатата сезона  беше во тимот на Анадолу Ефес, а во Евролигата одигра 11 натпревари со просек од девет поени и три скока.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK