Сити подготвиле замена доколу Едерсон го напушти клубот

manchester-city-v-newcastle-united-premier-league-11-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГолманот на Манчестер сити, Едерсон, веројатно ќе го напушти клубот во летниот преоден рок. Едерсон на „Итихад“ дојде пред седум години. Тој беше еден од првите фудбалери кои дојдоа во клубот заедно со Пеп Гвардиола.

Едерсон е еден од најважните играчи на Манчестер Сити во последните години и е заслужен успешните резултати на „граѓаните“. Како што пренесуваат некои медиуми, дошло до заситеност и Едерсон размислува за потенцијален трансфер во друг клуб.

Дека Манчестер сити е сериозен клуб говори и тоа што веќе нашле потенцијална замена доколку се случи Едерсон да го напушти клубот. Опција за Сити е голманот на Милан, Мајк Мењан.

Францускиот репрезентативец имаше одлична сезона и со години е еден од најталентираните голмани.

Мењан кариерата ја започна во ПСЖ, па се пресели во Лил, а пред три години стана дел од Милан.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK