Салах останува во Ливерпул

3773421-76758348-2560-1440.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМохамед Салах најави дека и во следната сезона ќе го носи дресот на Ливерпул. Салах е член на црвените од 2017 година.

Египќанецот има договор со Ливерпул до јуни следната година, а поради одредени понуди за кои се пишуваше, послабата форма во вториот дел од сезоната, како и заминувањето на тренерот Јирген Клоп, се шпекулираше дема тој би можел да го напушти клубот.

Сепак, Салах со објава на Инстаграм потврди дека нема намера да оди никаде во следната година.

„Знаеме дека во Ливерпул се бараат само трофеи и ќе направиме се што е можно да ги освоиме следната сезона. Нашите навивачи го заслужуваат тоа, а ние играчите ќе се бориме до крај да го оствариме тоа“, изјави Салах.

Брилијантниот напаѓач одигра вкупно 250 првенствени натпревари во Ливерпул и постигна 155 голови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK