Сабаленка се огласи по трагедијата: Раскинавме пред неговата смрт

ba9ae.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБелоруската тенисерка Арина Сабаленка за прв пат се огласи во јавноста по смртта на нејзиното момче Константин Колцов.

Поранешниот белоруски хокеар почина во вторник на 42-годишна возраст во се уште неразјаснети околности.

Локалните медиуми најпрвин објавија дека се работи за самоубиство и дека Колцов скокнал од балконот, но се уште не е исклучено дека се работи за несреќа.

Шок за јавноста претствува информацијата дека неколку дена пред смртта на Колцов, Сабаленка ја раскинала врската.

„Смртта на Константин е незамислива трагедија и покрај тоа што повеќе не бевме во врска, срцето ми е скршено. Ве молиме почитувајте ја мојата приватност и приватноста на неговото семејство во овие тешки моменти“, напиша Сабаленка на „Инстаграм“.

И покрај трагедијата, втората тенисерка во светот реши да учествува на турнирот во Мајами.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK