Роналдо се пофали со нов автомобил вреден 467.000 евра

Роналдо-се-пофали-со-нов-автомобил-вреден-467000-евра.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКристијано Роналдо додаде нов тркачки автомобил во својата колекција луксузни автомобили.

Ferrari Purosanguea е новото спектакуларно возило во неговата гаража. Колекцијата на луксузни автомобили што ги поседува Португалецот вреди над 20 милиони евра.

Тој на социјалните мрежи им ја претстави најновата аквизиција на своите 617 милиони следбеници.

Фотографијата на Роналдо за осум часа собра речиси десет милиони лајкови, вклучувајќи ги и реакциите на бројни познати личности и фудбалери.

Ferrari Purosanguea чини околу 467.000 евра.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK