Ал Хилал не го раскина договорот со Нејмар

Ал-Хилал-не-го-раскина-договорот-со-Нејмар.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПред нешто повеќе од шест месеци Нејмар дресот на Пари Сен Жермен го замени со дресот на Хилал.Пред нешто повеќе од шест месеци Нејмар дресот на Пари Сен Жермен го замени со дресот на Хилал.

За новиоѕ клуб, во кој доби огромна плата, одигра само неколку натпревари и се повреди.

Кога стана јасно дека Нејмар нема да може да игра до крајот на оваа сезона имаше шпекулации дека Ал Хилал го раскинал договорот со Нејмар.

Сепак, таа приказна, барем според новинарот Фабрицио Романо, не е вистинита.

„Ал Хилал не го раскина договорот со Нејмар. Веста што се појави беше отфрлена како лажна. Ал Хилал само направи место во тимот за Ренан Лоди како странски играч на местото на Нејмар кој нема да може да игра до крајот на сезоната, но потоа ќе се врати во тимот“.

Ал Хилал по 19 кола е лидер на шампионатот во Саудиска Арабија, со 53 бода, седум повеќе од Ал Наср на Кристијано Роналдо.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK