Роналдо ја засили Шкендија

Роналдо-ја-засили-Шкендија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФото/ ФК Брегалница

Напаѓачот од Јамајка, Роналдо Вебстер ја засили Шкендија. Роналдо првиот дел од сезоната го мина во редовите на Брегалница.

Роналдо Вебстер (22), за Брегалница во есенскиот дел од сезоната одигра 18 натпревари, постигна четири гола и забележа исто толку асистенции.

Доволни за Шкендија да репи да го откупи неговиот договор од Брегалница. Јанајканецот имаше договор со клубот од Штип до 2025 година.

Не е познато колкава оштета и плати Шкендија на Брегалница. Она што е познато е дека Роналдо веќе им се приклучи на новите соиграчи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK