Рома на Азурниот брег најде спортски директор

1716208446-profimedia-0831294116-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФранцузинот Флорен Гизолфи ќе стане нов спортски директор на фудбалскиот клуб Рома.

Оваа вест ја потврди и претседателот на Ница каде до крајот на сезоната ќе работи на истата позиција.

„Флорен Гизолфи нè напушта, се сели во Рома и ние сме среќни поради него. Поминавме неколку добри месеци заедно, тој е добар човек и тоа многу го цениме. Му посакуваме се најдобро. Тој побара да си замине и ние прифативме“, изјави Жан-Пјер Ривер.

Гизолфи ќе го раскине договорот со Ница и на тој начин ќе и олесни на Рома која нема да мора да го откупи неговиот договор од Ница.

Местото спортски директор на Рома е испразнето откако Тиаго Пинто поднесе оставка на крајот од јануарскиот преоден рок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK